Pieslēgties все шаблоны для dle на сайте newtemplates.ru скачать
 
  • 13:41 – Chevrolet Corvette Z06 saņems ārkārtīgi jaudīgu V8 
  • 16:32 – Porsche Vision Gran Turismo koncepts tiks prezentēts pavasarī 
  • 16:33 – Japānā izgudrotas drošas litija šūnas 
  • 16:34 – Ford testē autonomo piegādi 

Pārdotākās auto markas sludinājumu portālā Latvijā

Populārāko auto marku saraksts Latvijā gadu no gada pierāda, ka vecas un pārbaudītas vērtības savu aktualitāti nezaudē. Pa Latvijas ceļiem kopumā brauc vairāk kā 80 dažādu ražotāju izgatavotie automobiļi, tomēr tikai dažas markas iekarojušas lielāko tirgus sektora daļu. Kopumā visbiežāk reģistrēti ir Volkswagen markas auto, kas veido 18% no kopējā reģistrēto auto skaita. Nākamais populārākais ir Audi - ar 13%, bet trešajā vietā - Volvo ar 9% tirgus daļu. Tikai mazliet atpaliek BMW - 8%.

Auto Latvijā vidēji ir katram trešajam iedzīvotājam, no statistikas neizslēdzot pensionārus un bērnus. Tas nozīmē 677 tūkstošus auto uz 1,92 miljoniem valsts iedzīvotāju. Interesanti, ka galvaspilsētā un tās apkārtnē biežāk sludinājumos redzami BMW markas auto, bet tālāk no Rīgas populārāki ir Volvo, Audi un Volkswagen. Turklāt pēdējos 10 gados iedzīvotāji biežāk izvēlas iegādāties jaunas un nevis lietotas automašīnas - kopumā novērojams apmēram 40% tirgus kāpums. Tas saistāms ar izdevīgākiem līzinga nosacījumiem un citām priekšrocībām.

Arī inovatīvajā sludinājumu portālā https://www.dalder.lv pēc ievietoto sludinājumu skaita pārdotākie auto zīmoli ir tie paši, apstiprinot kopējo tirgus tendenci. Dader.lv populārākās markas ir sekojošās: BMW (141 sludinājums), Volkswagen (128 sludinājumi), Volvo (110 sludinājumi) un Audi (106 sludinājumi). Tādas ekskluzīvas automašīnas kā Ferrari, Maserati un Bentley ir vien nelielam skaitam iedzīvotāju un arī pieprasījums pēc tām ir zemāks augstās cenas dēļ.

Vidējais Latvijas auto

Vidējam latvietim ir lietota automašīna un tās vidējais vecums ir 14,44 gadi, tātad auto ir 2006.-2007. gada ražojums. Latvijas lietoto auto tirgū nonāk daudz automobiļu no Rietumeiropas. Tomēr, izvēloties iegādāties šādu automašīnu, jāņem vērā tās uzcenojums. Auto, kas Vācijā tiek pārdots, piemēram, par 3000 EUR, Latvijā otrreizējā tirgū tiek piedāvāts jau par dubultu cenu. Tajā ietilpst transportēšanas un dokumentācijas izdevumi un dīlera peļņa.

CSDD statistikas dati parāda, ka Latvijas autoparks jau ir novecojis. Lielākā daļa no valstī reģistrētajām automašīnām ir ārvalstīts lietotās.

Elektroauto segmenta izrāviens

Sludinājumu portālā dalder.lv iespējams ievietot arī elektroauto sludinājumus. Tiesa, lietotu elektroauto piedāvājums arvien ir niecīgs. Tomēr, kā liecina statistikas dati, 2020. gadā reģistrēto elektroauto skaits Latvijā pieauga par 278%. Tāpat ievērojams pieaugums novērojams visā Eiropā - pērn tas divtik pārsniedzis 2019. gada pārdošanas apjomus.

Kopumā elektroauto tirgus daļa pasaulē turpina palielināties. Tas saistāms ar Eiropas zaļā kursa vadlīniju noteikto piesārņojuma ierobežošanas politiku, kā arī liela daļa autoražotāju publiski pauduši savu lēmumu pāriet tikai uz elektrisku auto ražošanu. Saskaņā ar Eiropas zaļo kursu, sākot ar 2035. gadu jaunu benzīnnieku un dīzeļa auto ražošana Eiropā būs aizliegta.

Uzticamākie auto

Latvijā lietotu auto tirgū vislielāko uzticamību iemantojuši tieši Volkswagen, Audi, Volvo un BMW. ASV kompānija ”JD Power” gadu no gada veic uzticamāko auto apskatu, un no Latvijas populārākajām automašīnām pirmajā desmitniekā ierindojas arī iemīļotais BMW un Volkswagen. Kompānijas veidotais auto uzticamības reitings iemantojis atzinību ekspertu aprindās, jo objektīvi aprēķina katra auto uzticamības indeksu.

Ņemot vērā šo reitingu un tā aprēķināšanas kritērijus, iespējams secināt, ka BMW un Folkswagen īpašniekiem ar tehniskām problēmām nākas saskarties krietni vien retāk kā citu marku auto gadījumā. Tas nozīmē zemākas remonta izmaksas un salīdzinoši ekonomiskāku auto uzturēšanu. Iespējams, tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc Latvijā tās ir tik iecienītas.

Jauno auto tirgus līderi

Jauno auto tirgū situācija atšķiras: tās markas, kas lietotu auto tirgū ir pašas populārākās, nemaz nav izvēle Nr. 1, iegādājoties jaunu auto no salona. 2020. gada statistikas dati parāda, ka pirktākais auto Latvijā šajā periodā ir bijis Toyota RAV4, otrajā vietā - Toyota Corolla, trešajā - Škoda Octavia, bet ceturtajā - Volkswagen Tiguan. Līdz ar to Volkswagen zaudēja savas gadu gaitā ieņemtās līdera pozīcijas. Kopumā gan 2020. gads pandēmijas dēļ iedragāja auto pārdošanu, tomēr jaunajā gadā tirgus atkal atdzīvojās.

Arī šajā gadā jauno auto pārdošanā lielais līderis ir Toyota Corolla, bet otro vietu ieņem Toyota RAV4, trešajā vietā - Škoda Octavia, bet ceturto vietu dala Toyota Yaris un Volkswagen T-Cross.

Arī sludinājumu portālā dalder.lv pārdošanā tiek piedāvāti jauni auto no salona. Dalder.lv priekšrocība ir iespēja apskatīt katra tirgotāja mājaslapu, kas automātiski tiek sasaistīta ar ievietoto sludinājumu. Tādējādi iespējams vienkopus aplūkot kā jaunu, tā mazlietotu un 10 un vairāk gadus vecu auto piedāvājumus.

Izvērtē auto iegādi!

Mūsdienu straujajā laikmetā visu gribas pēc iespējas ātrāk. Tomēr, izdarot izvēli par labu konkrētam auto modelim, vērts vēlreiz atcerēties fabulu par bruņurupuci un zaķi. Stāsta morāle: lēnāk brauksi, tālāk tiksi. Auto iegādē nozīmīgākā ir pārliecināšanās par auto tehnisko stāvokli. To iespējams izdarīt ar auto diagnostikas palīdzību. Lai arī tas prasa papildus ieguldījumus finansiāli un arī laika izteiksmē, rezultātā tas pasargā no krietni vien lielākiem izdevumiem nākotnē.

Arī sludinājumu portāls dalder.lv piedāvā vērtīgus rīkus, kas palīdz iegūt vairāk informācijas par konkrēto auto tirgotāju. Platformā katram pārdevējam ir ne vien sava mājaslapa, bet tajā pieejama arī atsauksmju sadaļa un aprēķināts tirgotāja reitings. Tāpat uzņēmumiem papildus izveidota sadaļa “Par mums”, kurā var iegūt vairāk informācijas par dažādām akcijām un citām priekšrocībām. Mājaslapas izpēte vēl pirms sazināšanās ar tirgotāju ļaus iegūt nozīmīgu informāciju par citu klientu pieredzi, tādējādi pārliecinoties par pārdevēja godprātīgumu un pārdoto auto kvalitāti.

Sludinājumu portālu sektorā Latvijā dalder.lv ir stabils līderis drošības standartu un inovācijas jomā. Salīdzinot ar citiem sludinājumu portāliem, te lietotājs saņem daudz plašāku funkciju klāstu, kas rezultātā ļauj veiksmīgāk ne vien auto pārdot, bet arī atrast vēlamo. Turklāt sludinājumus dalder.lv publicēt var bez maksas.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/
Atstājiet savu komentāru